Aktualności

Legenda

2015-04-02

Poniżej kilka informacji mających ułatwić korzystanie ze strony .

1/  "Wchodząc" w Aktualności - mamy po prawej stronie wyszukiwarkę . Wpisując tam słowo kluczowe, pojawią się wszystkie artykuły, gdzie to słowo zostało użyte . Będzie to pomocne w sytuacjach, gdy pojawią się (w różnych odstępach czasowych) artykuły dotyczące tego samego tematu, także jakiegoś opisywanego gatunku, itd. Dzięki temu szybko odnajdziemy, to co nas zainteresuje ! 

2/  MAPY :   klikając na wybrany kolor na mapie, lub na ikonkę (muszlę) - pokażą się wszystkie moje okazy występujące w danej prowincji/ regionie . Wybierając natomiast ikonkę (aparat), pojawi się opis danej prowincji, pod którą będą dodawane opisy należących do niej rejonów .  Klikając na samą nazwę prowincji - na mapie pojawi się odpowiedni tylko dla niej kolor, określający także obszar wybranego regionu . 

3/ NOWE  MUSZLE - (w całej kolekcji, lub np. tylko w obrębie wybranej rodziny)  - po dokonaniu takiego wyboru, pojawiać się będą wszystkie muszle zaraz po ich aktualnej rejestracji . Określający taki nowy wpis - czerwony pasek "NEW" zniknie automatycznie po miesiącu od pierwszej rejestracji danej muszli .

4/ Przeglądając rubryki np. ze wszystkimi okazami z całej kolekcji, albo ze wszystkimi okazami z danej rodziny, zawsze łatwo można przejść do poszczególnych gatunków - wystarczy kliknąć na pasek wpisu danej muszli aby przejść już do konkretnego gatunku .

5/ Jeżeli dana muszla ma już w swoim wpisie, określoną prowincję/ region, to wystarczy kliknąć na nazwę prowincji w tej rubryce, aby przenieść się do widoku mapy .       

 

 

Panel administracyjny