Aktualności

Cerithium vulgatum

2018-08-27

Cerithium vulgatum (Bruguiere, 1792) - należy do pospolitego gatunku występującego w Morzu Śródziemnym , ale o okazy duże i w dobrej jakości  (te na zdjęciach / sprzedawcy Femorale) - coraz trudniej .

Dla porównania rzadki podgatunek  występujący na dużych głębokościach : Cerithium vulgatum  mazaravallensis (Cecalupo, 2003)

Cypraea granulata - nowy WRS !!!

2018-08-21

CYPRAEA  GRANULATA   (Pease, 1862)      

Endemiczny , niepospolity gatunek występujący  w rejonach wysp Hawajskich oraz na Markizach / - Polinezja Francuska .

Ślimaka tego można głównie znaleść w dość płytkiej wodzie , pod skałami -  zwykle na głębokości  5-25 metrów , jedzącego (nocą)  gąbki ,  glony lub polipy koralowe .  Trudno go pomylić z innym gatunkiem .  Ale niestety nie tak łatwo zdobyć duże i piękne okazy .

Jak się okazuje , ciągle można jednak trafić na okazy WRS , które nie były nigdy rejestrowane w oficjalnej książce rekordów wielkości .  

Okaz , który prezentuję na zdjęciach , obserwowałem na aukcji ebay od ponad 14 dni ......... 42,00 mm  !!!! , to absolutny gigant / - Monster !!! ..... nowy WRS , który przeleżał u innego kolekcjonera od 1954 roku !!!  Oficjalny WRS , zarejestrowany od 2000 roku okaz ma tylko 38,30 mm  / z kolekcji Don Pisor . 

Warto czasami poczekać , aby zdobyć taki rarytas . 

Cypraea (Zoila) eludens

2018-08-05

Cypraea (Zoila) eludens    L. Raybaudi, 1991

............ zawsze piękne i rzadkie , ale te które ostatnio wystawił na sprzedaż  Olivier Santini - należą do czołówki !!!

Cudownie wybarwione , w absolutnie GEM jakości , a jeden z tych okazów to prawdziwy gigant - Monstrum dla tego gatunku .

Poniżej obie muszle - do porównania .   


Voluta (Zidona) dufresnei

2018-08-01

Tym razem dobrze znana kolekcjonerom Volutidae - Voluta (Zidona) dufresnei  z Południowej Ameryki ...... i dwa okazy  do porównania .

(z oferty Ricka na ebay)

Panel administracyjny